Vėžys yra bene svarbiausia liga pasaulyje, kurios efektyviam gydymui yra sutelkiamos visos medicinos industrijos pajėgos. Metai iš metų tobulėja vėžio žymenų tyrimai, atrandami nauji medikamentai ar bent jau sugalvojami teoriniai ligos gydymo metodai, ateity virsiantys praktiniais. Tačiau vėžys vis tiek daro savo: Lietuvoje kiekvienais metais netoli 20 000 žmonių yra diagnozuojamas vėžys – tiek pažengęs, tiek pirmose savo stadijose.
Deja, visuomenė vis dar pesimistiška ir vyrauja nuomonė, kad jeigu jau išgirdai vėžio diagnozę, verta iš anksto ruoštis laidotuvėms. Tačiau tai labai klaidingas poelgis, nes paciento pozityvumas ir aktyvus gyvenimo būdas kovojant su liga yra labai svarbus gijimo elementas.
Visų pirma medicinos industrijoje pažengė į priekį įvairios diagnostinės sistemos ir vėžio žymenų tyrimai. Naujos kartos ultragarso ir kita įranga labai raiškiai perduoda vėžio išplitimo vaizdą, todėl specialistai gali dar kruopščiau šalinti vėžį, nežalojant aplinkinių audinių.
Taip pat tobulėja spinduliuotės įrenginiai. Ne paslaptis, bet daug vėžio atvejų yra itin liūdni ir skausmingi matyti, nes būtent radiacija susidoroja su žmogaus organizmu ir nuvargina jį. Tačiau dabar kuriami spinduliavimo įrenginiai, kurie lyg kokie lazeriai, tiksliai nutaikomi tik į vėžines ląsteles ir taip pat apsaugo nuo bereikalingos radiacijos kitus organus.
Naujas vėžio gydymo išradimas, taikomas jau ir Lietuvoje – tai radioembolizacija. Tai kepenų vėžiui gydyti taikomas metodas, kai kiti gydymo būdai nepadeda. Šio gydymo metu tik į kepenų naviko kraujagysles yra įstumiami kateteriai, kuriais leidžiamos radioaktyvios dalelės lokaliai sunaikina vėžines ląsteles, jas apšvitindamos.
Tai tik kelios iš naujausių vėžio gydymo metodų, kurie jau yra taikomi ir Lietuvoje. Jų dėka ženkliai pailgėja paciento gyvenimo trukmė ir užtikrinama ilgesnė remisija ar net visiškas išgijimas.