Pirmadienį nuskambėjus nemaloniam žadintuvui, pranašaujančiam naujos savaitės pradžią, pasvajojame apie darbą, į kurį keliautume kaip į šventę. Darbas, kurio net nereikia dirbti, svajonių darbas – tai tik keletas epitetų, kuriais galima apibūdinti šį reiškinį, kuris daugeliui atrodo tarsi utopija. Vis dėl to, šią svajonę ne taip sunku įgyvendinti – ypač tuomet, jeigu turite pomėgį, kuris gali tapti pagrindiniu pajamų šaltiniu arba bent jau kas mėnesį nudžiuginti papildoma pinigų suma.
Ypač pasisekė tiems, kurie mėgsta gaminti juvelyrikos dirbinius – nors ši sritis atrodo pakankamai ištyrinėta, paklausa dėl to tikrai nesumažėja. Jeigu paklausa yra, tereikia surasti savyje ryžto imtis veiksmų ir tuomet pradėti galvoti apie savo verslą. Iš pradžių lengva nebus, tačiau jeigu tai vienas iš būdų savo pomėgį paversti mėgstamu darbu.
Prieš kuriant verslą, reikėtų įsivertinti, ar Jūsų kuriami juvelyrikos dirbiniais bus paklausūs – jeigu auskarus dovanų gavusios draugės džiaugiasi ir juos giria, tai dar nereiškia, jog verslas klostysis sėkmingai. Reikėtų patyrinėti rinką, išaiškinti, ką siūlo kiti juvelyrai ir palyginti jų darbus su saviškiais. Galbūt naudojate neįprastas medžiagas, gal turite ypatingai savitą stilių? Tokiu atveju iš karto turite pranašumą.
Norintiems ypatingoms kokybės juvelyrikos srityje, reikėtų įgyti atitinkamą išsilavinimą ir gauti meno kūrėjo statusą. Lietuvoje yra keletas aukštųjų mokyklų, kurios siūlo įgyti juvelyrikos bakalaurą, tačiau diplomas nebūtinai yra Jūsų kelias į sėkmę. Studijos atneš papildomų žinių juvelyrikos srityje, praplės akiratį ir galbūt suteiks naujų idėjų, tačiau jeigu norite nušauti du zuikius vienu šūviu ir pabandyti sukurti sau mėgstamą darbo vietą, pirmiausia reikėtų šiek tiek pareklamuoti savo gaminius ir stebėti, kokia yra situacija. Susilaukus didelio susidomėjimo ir klientų antplūdžio, abejonių nebekils – pats metas imtis nuosavo verslo.